foto

19. 9. 2023

Zraněnému turistovi v Jizerských horách pomohla aplikace Záchranka

Minulý týden zasahovali horští záchranáři u zraněného turisty v Jizerských horách. Muž ve středních letech uklouzl a poranil si nohu, takže nemohl pokračovat v cestě. Nehoda se mu stala ve špatně přístupném terénu se slabým telefonním signálem. Naštěstí měl v telefonu aplikaci Záchranka, díky ní si mohl přivolat pomoc.

foto

18. 9. 2023

Filip Maleňák o aplikaci Záchranka v podcastu "Prokopni to"

Poslechněte si a podívejte se na 15. díl podcastu Prokopni to! Tentokrát o tom, jak funguje aplikace Záchranka a co všechno už dnes umí! 

foto

23. 6. 2023

Aplikace Záchranka spojila síly s ČHMÚ

Aktuálně si mohou uživatelé Záchranky vybrat v Jihomoravském kraji z 21 oblastí, ze kterých chtějí dostávat upozornění v případě nepříznivých událostí. Nově budou informace generované nejen Hasičským záchranným sborem JMK a Bezpečnostním odborem kraje, ale součástí budou také automaticky vyhodnocená data ČHMÚ. 

 

foto

2. 5. 2023

Paraglidista na Znojemsku uvázl na stromě, pomoc si zavolal přes aplikaci

V sobotu odpoledne vyjížděli hasiči k paraglidistovi, který uvázl na stromě asi v šestimetrové výšce. Muž ve vážném stavu si pomoc zavolal sám přes aplikaci Záchranka.

foto

24. 4. 2023

Videohovory mohou dispečerům ulehčit rozhodování o vyslání záchranářů

Dispečerce pražské záchranné služby Janě Poštové před časem na tísňovou linku 155 zavolal dvanáctiletý chlapec. Nesmělým hlasem jí oznámil, že je doma sám a trochu si pořezal ruku. Jelikož si ani jeden z nich nebyl jistý, jak je případ akutní, využila Poštová aplikaci Záchranka, přes kterou lze uskutečnit videohovor. 

foto

3. 4. 2023

Tvůrci aplikace Záchranka představují portál Bezpečí

S městskými strážníky se volající na lince 156 nově spojí i videem nebo chatem, umožní také svoji lokalizaci. Uživatel k tomu nemusí instalovat žádnou aplikaci a strážníci nijak neovládají jeho telefon. Službu umožňuje portál Bezpečí.

foto

15. 3. 2023

Aplikace Záchranka oslavila už sedmé narozeniny!

Aplikace Záchranka funguje od 8. března 2016 a po sedmi letech už neslouží pouze k přivolání pomoci prostřednictvím nouzového tlačítka. Cílem je vytvořit z aplikace Záchranka komplexní nástroj, který nejen přivolá pomoc záchranářů v nouzi, ale pomůže nouzovým situacím předcházet. Prostřednictvím aplikace si mohou čeští uživatelé přivolat pomoc nejen v Česku, ale také v Rakousku, Maďarsku a na slovenských horách. K dnešnímu dni má Záchranku ve svém telefonu přes dva miliony uživatelů a za dobu jejího fungování bylo z aplikace provedeno 120 000 tísňových hovorů na zdravotnické záchranné služby v Česku a zahraničí.  

 

foto

27. 2. 2023

Tip na pořad Minutka ze svahu

Malé doporučení na několikadílný seriál, který vysílá Česká televize. Jmenuje se "Minutka ze svahu" a v každém díle se dozvíte spoustu užitečných tipů a pravidel, jak se správně chovat (nejen) na sjezdovkách. 

 

foto

26. 1. 2023

Zásah horské služby na Sněžníku, zraněná si zavolala pomoc přes aplikace Záchranka

Jesenická horská služba o víkendu zasahovala na Kralickém Sněžníku. Žena si při sestupu z vrcholu poranila koleno a nebyla schopná další chůze. Proto si zavolala pomoc z aplikace. 

foto

9. 1. 2023

Ohlédnutí za rokem 2022

Pojďme se společně ohlédnout za rokem 2022 a podívat se na několik zajímavých čísel. Za velkou část z nich vděčíme totiž právě vám, uživatelům, a tak je s vámi chceme sdílet.

foto

14. 12. 2022

Lyžař v Dolní Moravě srazil 14letou snowboardistku. Dívka skončila ve nemocnici

Horská služba musela se startem lyžařské sezony řešit hned první vážnější zásah na sjezdovce na Dolní Moravě, kde se srazila 14letá snowboardistka a lyžař na modré sjezdovce. Lyžař po karambolu odešel pouze otřesen. Mladou snowboardistku musela ale odvážet záchranka do nemocnice.

foto

6. 12. 2022

Dostávejte všechna upozornění Horské služby automaticky

Snažíme se dlouhodobě klást důraz nejen na efektivitu přivolání pomoci, ale také na důležitost prevence, a to se týká především pohybu v horách. Novinkou v aplikaci Záchranka, kterou se snažíme přispět k informovanosti turistů v horských oblastech, je automatické zasílání varovných upozornění vydaných Horskou službou.

foto

28. 11. 2022

Máme merch aplikace Záchranka!

Nevíte, co pod stromeček a chtěli byste podpořit aplikaci Záchranka? Máme pro vás TIP! 

 

foto

29. 6. 2022

Aplikace slovenské Horské záchranné služby představila novinky

Horská záchranná služba (HZS), v úterý 28. června 2022, na tiskové konferenci, která se konala na Skalnatém plese, hodnotila úrazovost v horách za uplynulé období, a také informovala, jak si bezpečně bez úrazu a nehod užít letní sezónu na horách. Dalšími tématy konference byly – aplikace HZS a její nové funkcionality.

foto

13. 5. 2022

Aplikace Záchranka je nově dostupná v ukrajinštině a vietnamštině

Dvě nové jazykové verze aplikace Záchranka vznikly ve spolupráci s ukrajinskou a vietnamskou komunitou. Cílem je zjednodušit komunikaci s operátory linky 155 pro občany těchto národností žijících na území České republiky. Dostupné jsou od 13. května. Aplikaci Záchranka mají v mobilním telefonu téměř dva miliony uživatelů a záchranné služby přijaly již na sto tisíc tísňových výzev z aplikace. Kromě České republiky funguje i v dalších třech evropských zemích.

foto

8. 3. 2022

Aplikace Záchranka oslavila 6. narozeniny

Aplikace Záchranka, kterou si do svého telefonu stáhlo více než 1 900 000 uživatelů, slaví 8. března 2022 šesté narozeniny. Během šesti let fungování se podařilo rozšířit nabídku funkcí a služeb například o varovná upozornění, databázi AED nebo možnost videopřenosu z místa události. Jejím prostřednictvím si od spuštění v roce 2016 přivolalo pomoc více než 90 000 uživatelů. Letos se pak díky podpoře Nadace Vodafone rozšíří i do Německa.

foto

24. 1. 2022

O aplikaci Záchranka s Filipem Maleňákem a Lucií Výbornou

Hostem Lucie Výborné byl 18. ledna Filip Maleňák, autor aplikace Záchranka. Povídali si o tom, jak se nápad na aplikaci zrodil, jak funguje a co je v ní nového. Poslechněte si celý rozhovor! 

foto

7. 12. 2021

Horská služba zahájila zimní sezonu a radí mít stáhnutou aplikaci Záchranka

V pátek odstartovala lyžařská sezóna ve Skiresortu Černá hora-Pec v Krkonoších a další střediska budou následovat. Připravena na zimu je proto už i Horská služba ČR. Ve službě bude mít 130 vlastních zaměstnanců, které doplní dalších více než 350 dobrovolných členů. Sloužit budou na 56 stanicích a 21 služebnách.

foto

26. 11. 2021

Aplikace Záchranka získala Křišťálovou lupu

V letošním ročníku ankety Křišťálová lupa se aplikaci podařilo obhájit vítězství z roku 2019. Již podruhé jsme získali cenu České televize v kategorii "Veřejně prospěšná služba". Ocenění si moc vážíme a gratulujeme všem ostatním vítězům. 

foto

14. 7. 2021

Tisková zpráva: Elektronická kniha túr pomůže k rychlejší záchraně

Od poloviny července 2021 přicházíme s rozšířeným modulem Horské služby a novinkou určenou zejména pro turisty. Elektronická kniha túr umožní na profilu zadat naplánovanou trasu a v případě, že uživatel do cíle nedorazí ve stanovenou dobu, aplikace odešle upozornění Horské službě.

foto

23. 2. 2021

Tisková zpráva: Aplikace Záchranka představuje vylepšení pro Horskou službu

Turisté budou moct poslat záchranářům Horské služby fotku z místa události, záchranáři je snáze najdou díky vylepšenému přenosu polohy

foto

28. 1. 2021

Aplikace záchranka - víte, že vám může zachránit život?

Jak vznikla aplikace Záchranka? Jakým výzvám jsme zpočátku čelili? Jak jsme aplikaci vylepšili v roce 2020 a co plánujeme do budoucna? Přečtěte si článek pro BOZP Fórum.

 

foto

31. 12. 2020

Co se nám letos povedlo a co plánujeme v příštím roce?

Rok 2020 ukázal, že zdraví je skutečně to nejdůležitější, co máme. Svět se v mnoha ohledech zastavil, ale my jsme pracovali na plné obrátky. A pokračujeme v tom i nadále, už teď testujeme novinky, kterými vylepšíme #zachrankaapp v příštím roce. 

foto

6. 11. 2020

Tisková zpráva: Data za videopřenos na linku 155 jsou u Vodafonu zdarma

Uživatelé aplikace Záchranka se takřka okamžitě po představení videopřenosů dotazovali na to, jak to bude s daty, která videohovor v rámci spojení se záchrannou službou spotřebuje. I když se jedná o jednotky MB a náročnost video přenosu je podobná zhlédnutí krátkého videa na YouTube, jsme velmi rádi,  že se volajícím na linku 155 díky Vodafone Passu nebudou přenesená data účtovat z datového balíčku.

foto

3. 11. 2020

Přeshraniční spolupráce záchranných služeb mezi Rakouskem a Českou republikou

Rozhovor se Siegfriedem Weinertem MSc. ze společnosti NOTRUF NÖ GMBH

General Partner

  • Nadace vodafone

Project Partners

  • Česká pojišťovna
  • JMK
  • Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje