foto

30. 7. 2020

ČT: Nová aplikace Horská záchranná služba od tvůrců Záchranky

Reportáž České televize o turismu v Tatrách a nové aplikaci Horská záchranná služba, která od července 2020 pomáhá horským záchranářům na Slovensku.

foto

29. 7. 2020

Nová aplikace od tvůrců Záchranky pro slovenské sousedy

Tvůrci aplikace Záchranka v čele s Filipem Maleňákem vytvořili novou aplikaci pro Horskou záchrannou službu Slovenska. K dispozici je nejenom slovenským, ale i českým turistům, kteří míří na slovenské hory.

foto

24. 7. 2020

Deník: Nehoda na kole, cyklista si přivolal pomoc aplikací Záchranka

Pád, náraz do stromu a zraněná ruka. Tak ve čtvrtek kolem sedmé večer skončila jízda muže na kole v nepřístupném terénu nedaleko Adamova. Zraněný cyklista si přes aplikaci Záchranka přivolal pomoc.

foto

11. 2. 2020

V Česku aplikaci Záchranka nově doplní i technologie AML

V České republice začne fungovat AML (advanced mobile location), funkce telefonu umožňující automatickou lokalizaci volajícího na tísňovou linku. Jakým způsobem tato technologie obohatí aplikaci Záchranka a proč je dobré využívat aplikaci i nadále? 

 

3. 2. 2020

Vánoční dárek od Vodafone Business: 290 000 Kč na přenos videa z místa nehody

Už delší dobu přemýšlíme o tom, jak přenést oči záchranáře přímo na místo nehody. Po čase stráveném na vývoji jsme se rozhodli tuto revoluční funkcionalitu letos uvést do chodu. A když nám Vodafone Business věnoval jako vánoční dárek 290 000, bylo jasné, k čemu darované peníze využijeme.

foto

23. 1. 2020

Události ČT: Příběh aplikace Záchranka

Začalo to bakalářskou prací a teď je z toho projekt, který pomáhá zachraňovat životy. Aplikaci Záchranka má v Česku staženou už víc než 1 milion lidí. Začala fungovat i v Maďarsku.

foto

23. 1. 2020

Tisková zpráva: Aplikace Záchranka rozšiřuje oblast působnosti, nově funguje i v Maďarsku

Aplikace Záchranka, kterou má už více než 1 150 000 uživatelů, opět překračuje hranice. Díky partnerství s Nadací Vodafone se podařilo domluvit spolupráci i s maďarskými záchranáři. Češi a Češky tak po přejetí hranic Maďarska nemusejí mít obavy z komunikační bariéry v případě nouze. 

foto

30. 10. 2019

Brno se přidává do systému digitálního varování obyvatel v krizových situacích pomocí aplikace Záchranka

Obyvatelé moravské metropole, kteří mají ve svém telefonu aplikaci Záchranka, nebo si ji bezplatně instalují, mohou skrze ni dostávat varovná hlášení o vážných událostech na území Brna. Jde o situace, které mají přímý dopad na zdraví obyvatel. Tedy např. požár velkého rozsahu, znečištění vzduchu či pitné vody, chemická havárie aj. 

 

foto

11. 10. 2019

Je to infarkt? Rozpoznejte ho včas, přečtěte si příběh pana Jaroslava

„Díky rychlému zásahu lékařů, důslednému dodržování předepsané léčby a svému optimistickému přístupu k životu, jedu dál,“ říká s úsměvem pan Jaroslav.

foto

25. 9. 2019

Události v regionech Praha: Systém varování v krizových situacích

Plzeň od 24. 9. 2019 spouští nový systém varování občanů při nečekaných krizových událostech - informovat bude přes aplikaci Záchranka.

foto

24. 9. 2019

Tisková zpráva:Plzeň zlepšila systém informování obyvatel v krizových situacích, je součástí aplikace Záchranka

Město Plzeň učinilo další krok ke zlepšení komunikace s obyvateli v rámci krizových situací. Od poloviny září se propojilo s oblíbenou a hojně využívanou aplikací Záchranka. Lidé, kteří mají aplikaci provázanou s integrovaným záchranným systémem ve svých telefonech nainstalovanou, nebo si ji nově stáhnou, mohou skrze ni dostávat varovná hlášení o vážných událostech na území města Plzně.

foto

11. 9. 2019

Aplikace Záchranka podporuje preventivní program Je to infarkt

V České republice zemře ročně 50 000 lidí na onemocnění srdce a cév. Nejčastěji na akutní srdeční infarkt. Pojďme to společně změnit tím, že včas rozpoznáme příznaky. 

foto

24. 7. 2019

Jeden klik k záchraně života. Česká aplikace Záchranka slaví milion uživatelů

Co začalo jako bakalářská práce jednoho nadaného studenta biomedicínské techniky na VUT v Brně, dnes zachraňuje lidské životy. Mobilní aplikace Záchranka, kterou vytvořil osmadvacetiletý Filip Maleňák, má po třech a půl letech od svého spuštění milion uživatelů.
 
foto

16. 7. 2019

Aplikaci Záchranka má už 1 000 000 uživatelů, letos začne fungovat i v Maďarsku

Aplikace Záchranka, oficiální aplikace Zdravotnických záchranných služeb ČR, Horské služby ČR a Vodní záchranné služby ČČK, má po třech a půl letech od spuštění milionu uživatelů. Tohoto milníku dosáhla i díky podpoře profesionálů z řad záchranných složek, ambasadorů a veřejnosti, v neposlední řadě díky Nadaci Vodafone, která již třetím rokem celý neziskový projekt financuje. Každý den přes aplikaci volá o pomoc cca 50 lidí v nouzi a za celou dobu už na základě volání z aplikace vyjeli záchranáři více než 30 000 ×. 

foto

16. 5. 2019

Mobilní aplikace Záchranka už pomohla ve třiceti tisících případech

Před třemi lety se z původní bakalářské práce stala aplikace, která zachraňuje životy. A to nejen po celé České republice, ale i na slovenských horách, v Rakousku a zanedlouho i v Maďarsku. Kromě rozšiřování se do dalších států má ale Filip Maleňák, zakladatel a ředitel aplikace Záchranka, ještě další plány.

 
foto

15. 5. 2019

Tisková zpráva: Praha začne využívat aplikaci Záchranka pro rychlé varování občanů

Aplikace Záchranka bude nyní na území Prahy upozorňovat na nenadálé krizové situace, které by mohly ovlivnit zdraví tamních obyvatel. Bude tak fungovat i jako jedna z cest tzv. reverzní tísňové linky. Spuštění systému je symbolicky na den záchranné služby 15. května.

 

foto

24. 4. 2019

Cílem je, aby aplikaci mělo do léta přes 1 000 000 Čechů a Češek

"Cílem je, aby aplikaci mělo do léta přes 1 000 000 Čechů a Češek," řekl Filip Maleňák na Bílou sobotu, když byl hostem Radiožurnálu Patricie Strouhalové. Celý rozhovor najdete v článku.

foto

7. 3. 2019

Tisková zpráva: Aplikace Záchranka slaví tři roky

Loni se napojila na další záchranné složky v Česku i zahraničí, letos přibude Maďarsko. Navíc nabídne dosud nevídané technologie

foto

7. 1. 2019

Aplikace Záchranka pomohla najít skialpinisty v Labském dole

Horská služba v Labském dole zachránila dva muže. Ztratili se v nepřehledném terénu

foto

21. 12. 2018

Tisková zpráva: Záchrana mladíků pod Lysou horou

Příběh jako z vánočního filmu s dobrým koncem prožili v pondělí dva mladí muži z Frýdku Místku. Namísto sportovního zážitku se jejich výstup na Lysou horu stal nepříjemným dobrodružstvím. Po cestě zpět se ztratili a spustili tak velkou pátrací akci.

foto

20. 12. 2018

Vánoční pátračka - záchrana dvou mladých mužů na Lysé hoře

Mladíci se před Vánoci ztratili pod Lysou horou. Aplikaci Záchranka neměli, přesto se nám podařilo jim pomoci. Jak? Více se dočtete v článku.

foto

13. 12. 2018

Události ČT: Aplikace Záchranka už i na slovenských horách

Aplikace Záchranka rozšiřuje své působení - ode dneška bude fungovat i na slovenských horách. Přesnou GPS polohu tak okamžitě odešle místní horské službě.

 

foto

12. 12. 2018

Tisková zpráva: Aplikace Záchranka nově přivolá také slovenskou Horskou záchrannou službu

Aplikace Záchranka, kterou má v mobilních telefonech téměř 800 000 uživatelů, dál rozšiřuje své pole působnosti. Po úspěšném roce, kdy se podařilo integrovat českou Horskou službu, Rakousko a Vodní záchrannou službu ČČK, přichází s další novinkou. Tentokrát se jedná o zapojení slovenské Horské záchranné služby do systému. 

4. 12. 2018

Lezkyně uklouzla na skále a zůstala zaklíněná, pomohli horští záchranáři

Horská služba musela před polednem 4. 12. 2018 zachraňovat mladou ženu, která se pohybovala po lezeckých terénech v oblasti Rabštejna na Jesenicku. Při výstupu uklouzla, spadla z kamenitého srázu a těžce se zranila.

foto

13. 8. 2018

UDÁLOSTI: Aplikace Záchanka pomáhá už i vodním záchranářům

UDÁLOSTI ČT: Vodní záchranáři letos řešili už stovky úrazů nebo náhlých onemocnění. A to nejen na vodě, ale i v blízkém okolí vodních ploch. Nově jim v tom pomáhá taky aplikace Záchranka.

 

General Partner

  • Nadace vodafone

Project supported by

  • mzcr

Project Partners

  • Česká pojišťovna
  • zdravel.cz
  • Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
  • Oracle