foto

9. 7. 2024

Podepsali jsme memorandum o vzniku aplikace v Bavorsku

Brzy se dočkáme spuštění přeshraniční spolupráce s Bavorským červeným křížem. Aplikace Záchranka bude pro české uživatele fungovat v Bavorsku, stejně tak si díky aplikaci Notruf Bayern přivolají bavorští občané pomoc u nás. 

foto

25. 6. 2024

Karlovarský kraj se stal oficiálním partnerem aplikace Záchranka

Karlovarský kraj se přidává k oficiálním partnerům aplikace a nabídne obyvatelům regionu užitečný nástroj, který je nyní bude varovat také v krizových situacích a občané tak budou mít k dispozici všechny funkcionality aplikace Záchranka garantované v plné míře, stejně jako tomu je v Jihomoravském a Pardubickém kraji.               

foto

15. 5. 2024

Den linky 155: Loni pomohla více než milionu lidí, každý den přitom byla v akci i aplikace Záchranka

Každý den v roce, sedm dní v týdnu, 24 hodin denně je Zdravotnická záchranná služba připravena poskytnout nezbytnou pomoc všem občanům České republiky. V loňském roce ošetřila více než milion pacientů a z operačních středisek vyjíždí vozidlo záchranné služby přibližně každých 28 vteřin k lidem, kteří potřebují pomoc. Proto si každoročně připomínáme Den linky 155, který symbolicky připadá na 15. května, abychom ocenili práci záchranářů. Součástí systému ZZS je také aplikace Záchranka, dlouhodobě podporovaná Nadací Vodafone, která přináší rychlou pomoc prostřednictvím moderních technologií.

foto

6. 5. 2024

O AED přístrojích a jejich databázi v aplikaci Záchranka

AED přístrojů přibývá, my jich máme v naší databázi registrovaných už téměř 4 500. TV Nova o nich natočila reportáž, tak si ji pusťte a uvidíte, jak jednoduché je AED zaregistrovat! 

foto

8. 3. 2024

Aplikace Záchranka oslavila osmé narozeniny a v Jihomoravském kraji odstartovala spolupráci s policií

Aktuálně má ve svém telefonu aplikaci přes 2,5 milionu lidí a za dobu svého fungování zprostředkovala více než 150 tisíc tísňových volání. Kromě velmi dobře fungující spolupráce se všemi čtrnácti záchrannými službami postupně navázala partnerství i s Horskou službou a Vodní záchrannou službou Českého erveného kříže. Nově bude aplikace Záchranka ve specifických případech předávat informace také na dispečink policie v Jihomoravském kraji.

foto

26. 2. 2024

Další oblastí varovných upozornění bude Pardubický kraj

Pardubický kraj se od 1. dubna připojí k oblastem, ze kterých mohou uživatelé aplikace Záchranka dostávat varovná upozornění.

foto

19. 1. 2024

Aplikace Záchranka má nový modul lavinové předpovědi

Podívejte se na reportáž Prima News - představili jsme novou lavinovou předpověď a ukázali práci Horské služby.

foto

11. 1. 2024

V aplikaci se mění způsob přivolání pomoci

Aplikace Záchranka mění systém přivolání pomoci. Jednodušší, rychlejší a intuitivnější způsob využití nouzového tlačítka. 

foto

10. 10. 2023

Portál Bezpečí využívají i v Plzni

Podívejte se na reportáž z Plzně, kde městští policisté využívají technologie jednoho z našich projektů, portálu Bezpečí. 

foto

19. 9. 2023

Zraněnému turistovi v Jizerských horách pomohla aplikace Záchranka

Minulý týden zasahovali horští záchranáři u zraněného turisty v Jizerských horách. Muž ve středních letech uklouzl a poranil si nohu, takže nemohl pokračovat v cestě. Nehoda se mu stala ve špatně přístupném terénu se slabým telefonním signálem. Naštěstí měl v telefonu aplikaci Záchranka, díky ní si mohl přivolat pomoc.

foto

18. 9. 2023

Filip Maleňák o aplikaci Záchranka v podcastu "Prokopni to"

Poslechněte si a podívejte se na 15. díl podcastu Prokopni to! Tentokrát o tom, jak funguje aplikace Záchranka a co všechno už dnes umí! 

foto

23. 6. 2023

Aplikace Záchranka spojila síly s ČHMÚ

Aktuálně si mohou uživatelé Záchranky vybrat v Jihomoravském kraji z 21 oblastí, ze kterých chtějí dostávat upozornění v případě nepříznivých událostí. Nově budou informace generované nejen Hasičským záchranným sborem JMK a Bezpečnostním odborem kraje, ale součástí budou také automaticky vyhodnocená data ČHMÚ. 

 

foto

2. 5. 2023

Paraglidista na Znojemsku uvázl na stromě, pomoc si zavolal přes aplikaci

V sobotu odpoledne vyjížděli hasiči k paraglidistovi, který uvázl na stromě asi v šestimetrové výšce. Muž ve vážném stavu si pomoc zavolal sám přes aplikaci Záchranka.

foto

24. 4. 2023

Videohovory mohou dispečerům ulehčit rozhodování o vyslání záchranářů

Dispečerce pražské záchranné služby Janě Poštové před časem na tísňovou linku 155 zavolal dvanáctiletý chlapec. Nesmělým hlasem jí oznámil, že je doma sám a trochu si pořezal ruku. Jelikož si ani jeden z nich nebyl jistý, jak je případ akutní, využila Poštová aplikaci Záchranka, přes kterou lze uskutečnit videohovor. 

foto

3. 4. 2023

Tvůrci aplikace Záchranka představují portál Bezpečí

S městskými strážníky se volající na lince 156 nově spojí i videem nebo chatem, umožní také svoji lokalizaci. Uživatel k tomu nemusí instalovat žádnou aplikaci a strážníci nijak neovládají jeho telefon. Službu umožňuje portál Bezpečí.

foto

15. 3. 2023

Aplikace Záchranka oslavila už sedmé narozeniny!

Aplikace Záchranka funguje od 8. března 2016 a po sedmi letech už neslouží pouze k přivolání pomoci prostřednictvím nouzového tlačítka. Cílem je vytvořit z aplikace Záchranka komplexní nástroj, který nejen přivolá pomoc záchranářů v nouzi, ale pomůže nouzovým situacím předcházet. Prostřednictvím aplikace si mohou čeští uživatelé přivolat pomoc nejen v Česku, ale také v Rakousku, Maďarsku a na slovenských horách. K dnešnímu dni má Záchranku ve svém telefonu přes dva miliony uživatelů a za dobu jejího fungování bylo z aplikace provedeno 120 000 tísňových hovorů na zdravotnické záchranné služby v Česku a zahraničí.  

 

foto

27. 2. 2023

Tip na pořad Minutka ze svahu

Malé doporučení na několikadílný seriál, který vysílá Česká televize. Jmenuje se "Minutka ze svahu" a v každém díle se dozvíte spoustu užitečných tipů a pravidel, jak se správně chovat (nejen) na sjezdovkách. 

 

foto

26. 1. 2023

Zásah horské služby na Sněžníku, zraněná si zavolala pomoc přes aplikace Záchranka

Jesenická horská služba o víkendu zasahovala na Kralickém Sněžníku. Žena si při sestupu z vrcholu poranila koleno a nebyla schopná další chůze. Proto si zavolala pomoc z aplikace. 

foto

9. 1. 2023

Ohlédnutí za rokem 2022

Pojďme se společně ohlédnout za rokem 2022 a podívat se na několik zajímavých čísel. Za velkou část z nich vděčíme totiž právě vám, uživatelům, a tak je s vámi chceme sdílet.

foto

14. 12. 2022

Lyžař v Dolní Moravě srazil 14letou snowboardistku. Dívka skončila ve nemocnici

Horská služba musela se startem lyžařské sezony řešit hned první vážnější zásah na sjezdovce na Dolní Moravě, kde se srazila 14letá snowboardistka a lyžař na modré sjezdovce. Lyžař po karambolu odešel pouze otřesen. Mladou snowboardistku musela ale odvážet záchranka do nemocnice.

foto

6. 12. 2022

Dostávejte všechna upozornění Horské služby automaticky

Snažíme se dlouhodobě klást důraz nejen na efektivitu přivolání pomoci, ale také na důležitost prevence, a to se týká především pohybu v horách. Novinkou v aplikaci Záchranka, kterou se snažíme přispět k informovanosti turistů v horských oblastech, je automatické zasílání varovných upozornění vydaných Horskou službou.

foto

28. 11. 2022

Máme merch aplikace Záchranka!

Nevíte, co pod stromeček a chtěli byste podpořit aplikaci Záchranka? Máme pro vás TIP! 

 

foto

29. 6. 2022

Aplikace slovenské Horské záchranné služby představila novinky

Horská záchranná služba (HZS), v úterý 28. června 2022, na tiskové konferenci, která se konala na Skalnatém plese, hodnotila úrazovost v horách za uplynulé období, a také informovala, jak si bezpečně bez úrazu a nehod užít letní sezónu na horách. Dalšími tématy konference byly – aplikace HZS a její nové funkcionality.

foto

13. 5. 2022

Aplikace Záchranka je nově dostupná v ukrajinštině a vietnamštině

Dvě nové jazykové verze aplikace Záchranka vznikly ve spolupráci s ukrajinskou a vietnamskou komunitou. Cílem je zjednodušit komunikaci s operátory linky 155 pro občany těchto národností žijících na území České republiky. Dostupné jsou od 13. května. Aplikaci Záchranka mají v mobilním telefonu téměř dva miliony uživatelů a záchranné služby přijaly již na sto tisíc tísňových výzev z aplikace. Kromě České republiky funguje i v dalších třech evropských zemích.

foto

8. 3. 2022

Aplikace Záchranka oslavila 6. narozeniny

Aplikace Záchranka, kterou si do svého telefonu stáhlo více než 1 900 000 uživatelů, slaví 8. března 2022 šesté narozeniny. Během šesti let fungování se podařilo rozšířit nabídku funkcí a služeb například o varovná upozornění, databázi AED nebo možnost videopřenosu z místa události. Jejím prostřednictvím si od spuštění v roce 2016 přivolalo pomoc více než 90 000 uživatelů. Letos se pak díky podpoře Nadace Vodafone rozšíří i do Německa.

General Partner

Project Partners