Support Záchranka

Support the app’s development. Your donation will be used to further improve the app’s functionality and help maintain user services.

My donation
Contact information

Na co přispívám

Nový modul lavinové prevence v aplikaci Záchranka

Aktuálně najdete základní lavinovou předpověď v modulu Horské služby. Rádi bychom modul lavinové prevence rozšířili o podrobnější informace. 

Zmapování defibrilátorů AED v Česku pro jejich využití záchrannou službou v nouzi

Nové funkce aplikace

  • Vylepšení technologie videopřenosu 
  • Vylepšení modulu První pomoc 
  • Rozšíření databáze bodů zájmu
  • Načtení kartičky pojištěnce

To jsou jen některá z plánovaných vylepšení. Jaká jsou ta další?

Příběhy zachráněných

Lyžař v Dolní Moravě srazil 14letou snowboardistku. Dívka skončila ve nemocnici

Horská služba musela se startem lyžařské sezony řešit hned první vážnější zásah na sjezdovce na Dolní Moravě, kde se srazila 14letá snowboardistka a lyžař na modré sjezdovce. Lyžař po karambolu odešel pouze otřesen. Mladou snowboardistku musela ale odvážet záchranka do nemocnice.

O aplikaci Záchranka s Filipem Maleňákem a Lucií Výbornou

Hostem Lucie Výborné byl 18. ledna Filip Maleňák, autor aplikace Záchranka. Povídali si o tom, jak se nápad na aplikaci zrodil, jak funguje a co je v ní nového. Poslechněte si celý rozhovor! 

Záchrana paraglidistky v Krkonoších

V pátek odpoledne horští záchranáři v Krkonoších pomáhali uvázlé paraglidistce, která nezvládla let pod Černou horou. Žena spadla do korun stromů. Její pád viděli další letci a zahltili komunikační kanály horské služby. Paraglidistka se při nehodě nezranila.