Na čem pracujeme

Vybrali jsme pro vás 5 nápadů, které momentálně zaměstnávají naši mysl. Budeme rádi, když se na nich budete malým příspěvkem spolupodílet. Pokud vás napadnou další inovace, neváhejte nám je napsat na info@zachrankaapp.cz, děkujeme!

 

1. Propojení bodů zájmu s Rakouskem

Ocitli jste se v nouzi v Rakousku? Žádný strach, aplikace Záchranka je v Rakousku plně funkční. Někdy však není nutné ihned volat záchranáře ale postačí vám vědět, kde je nejbližší nemocnice, lékárna nebo defibrilátor. Napojení na databázi bodů zájmu u našich jižních sousedů je našim dlouhodobým plánem.

2. Automatické zapnutí GPS

Doteď jsme vám psali, že aplikace neumožňuje automatické zapnutí GPS. Přišli jsme ale na to, jak to udělat! Aplikace si tak bude sama schopna zapnout GPS při svém startu. Odpadne vám tak nutnost myslet na aktivaci GPS ve chvíli, kdy budete v nouzi. Zkrátka aplikace udělá jeden krok za vás. 

3. Elektronická kniha vycházek - Safety Check

Vyrážíte na horskou túru? jistě všichni znáte knihy na horských chatách, kam píšeme, kudy půjdeme a kdy se vrátíme… A tak nás napadlo - proč ve 21. století není možnost elektronické verze těchto knih? A nejlépe přímo v aplikaci Záchranka? Pokud bude vyhlášeno pátrání, horská a záchranná služba budou ihned vědět, kolik lidí a kam se vydalo. A tak i kdyby se vám vybil telefon, najdou vás na trase.

4. Napojení na databázi lékáren

V aplikaci Záchranka nyní máte k dispozici lékárny se službou 24/7. Rádi bychom vám nabídli přehled všech lékáren ve vašem okolí. Abyste nemuseli googlovat a měli vše týkající se vašeho zdraví po ruce v aplikaci Záchranka.

5. Vytvoření digitální infokarty Záchranka

Karta bude doplňkem SDVO - systému digitálního varování obyvatel. Najdete v ní aktuální informace o život či zdraví ohrožujícím dění ve svém okolí. Díky tomu se budete moci na krizovou situaci připravit nebo se jí vyhnout.

Generální partner projektu

  • Nadace vodafone

Partneři projektu

  • Česká pojišťovna
  • zdravel.cz
  • Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
  • Oracle