Na čem pracujeme

Vybrali jsme pro vás několik nápadů, které momentálně zaměstnávají naši mysl. Budeme rádi, když se na nich budete malým příspěvkem spolupodílet. Pokud vás napadnou další inovace, neváhejte nám je napsat na info@zachrankaapp.cz, děkujeme!

 

1. Elektronická kniha túr - Safety Check

Vyrážíte na horskou túru? Jistě všichni znáte knihy na horských chatách, kam píšeme, kudy půjdeme a kdy se vrátíme… A tak nás napadlo - proč ve 21. století není možnost elektronické verze těchto knih? A nejlépe přímo v aplikaci Záchranka? Pokud bude vyhlášeno pátrání, horská a záchranná služba budou ihned vědět, kolik lidí a kam se vydalo. A tak i kdyby se vám vybil telefon, najdou vás na trase.

2. Ovládání aplikace hlasem

Pracujeme na tom, aby bylo možné aplikaci aktivovat hlasem. Pomohou nám v tom hlasoví asistenti Google Assistant a Apple Siri. Tuto funkci bude možné využít v případech, kdy člověk nebude schopen stisknout tlačítko alarmu.

3. Vylepšení technologie videopřenosu 

V aplikaci Záchranka je možné zahájit se záchranáři také videohovor, který iniciuje vždy pouze dispečink záchranné služby. Pracujeme na tom, aby se tato technologie stále posouvala dál a mohla nabídnout nové možnosti. 

 

4. Propojení bodů zájmu s Rakouskem

Ocitli jste se v nouzi v Rakousku? Žádný strach, aplikace Záchranka je v Rakousku plně funkční. Někdy však není nutné ihned volat záchranáře ale postačí vám vědět, kde je nejbližší nemocnice, lékárna nebo defibrilátor. Napojení na databázi bodů zájmu u našich jižních sousedů je našim dlouhodobým plánem.

Generální partner projektu

  • Nadace vodafone

Partneři projektu

  • Česká pojišťovna
  • zdravel.cz
  • Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
  • Oracle