Na čem pracujeme

 

Vybrali jsme pro vás 7 nápadů, které momentálně zaměstnávají naši mysl. Budeme rádi, když se na nich budete malým příspěvkem spolupodílet. Pokud vás napadnou další inovace, neváhejte nám je napsat na info@zachrankaapp.cz, děkujeme!

 

1. Propojení bodů zájmu s Rakouskem

Ocitli jste se v nouzi v Rakousku? Žádný strach, aplikace Záchranka je v Rakousku plně funkční. Někdy však není nutné ihned volat záchranáře ale postačí vám vědět, kde je nejbližší nemocnice, lékárna nebo defibrilátor. Napojení na databázi bodů zájmu u našich jižních sousedů je našim dlouhodobým plánem.

2. Automatické zapnutí GPS

Doteď jsme vám psali, že aplikace neumožňuje automatické zapnutí GPS. Přišli jsme ale na to, jak to udělat! Aplikace si tak bude sama schopna zapnout GPS při svém startu. Odpadne vám tak nutnost myslet na aktivaci GPS ve chvíli, kdy budete v nouzi. Zkrátka aplikace udělá jeden krok za vás. 

3. Přenos fotografie z místa nehody

Oči záchranáře na místo nehody dorazí až s první posádkou. Dokážeme však pomocí aplikace zajistit to, aby byly na místě ještě před příjezdem sanitky - Záchranka bude schopna přenosu obrazu z místa nehody.

4. Elektronická kniha vycházek - Safety Check

Vyrážíte na horskou túru? jistě všichni znáte knihy na horských chatách, kam píšeme, kudy půjdeme a kdy se vrátíme… A tak nás napadlo - proč ve 21. století není možnost elektronické verze těchto knih? A nejlépe přímo v aplikaci Záchranka? Pokud bude vyhlášeno pátrání, horská a záchranná služba budou ihned vědět, kolik lidí a kam se vydalo. A tak i kdyby se vám vybil telefon, najdou vás na trase.

5. Napojení na Android Wear

Aplikace již více než 2 roky funguje pro Apple Watch, co když ale právě vy vlastníte Android Wear? Rádi bychom nabídli nouzové tlačítko i přímo na vaše zápěstí.

6. Napojení na databázi lékáren

V aplikaci Záchranka nyní máte k dispozici lékárny se službou 24/7. Rádi bychom vám nabídli přehled všech lékáren ve vašem okolí. Abyste nemuseli googlovat a měli vše týkající se vašeho zdraví po ruce v aplikaci Záchranka.

Generální partner projektu

  • Nadace vodafone

Projekt realizován za podpory

  • mzcr

Partneři projektu

  • Česká pojišťovna
  • zdravel.cz
  • Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
  • Oracle
Pro život