foto

26. 11. 2021

Aplikace Záchranka získala Křišťálovou lupu

V letošním ročníku ankety Křišťálová lupa se aplikaci podařilo obhájit vítězství z roku 2019. Již podruhé jsme získali cenu České televize v kategorii "Veřejně prospěšná služba". Ocenění si moc vážíme a gratulujeme všem ostatním vítězům. 

foto

14. 7. 2021

Tisková zpráva: Elektronická kniha túr pomůže k rychlejší záchraně

Od poloviny července 2021 přicházíme s rozšířeným modulem Horské služby a novinkou určenou zejména pro turisty. Elektronická kniha túr umožní na profilu zadat naplánovanou trasu a v případě, že uživatel do cíle nedorazí ve stanovenou dobu, aplikace odešle upozornění Horské službě.

foto

23. 2. 2021

Tisková zpráva: Aplikace Záchranka představuje vylepšení pro Horskou službu

Turisté budou moct poslat záchranářům Horské služby fotku z místa události, záchranáři je snáze najdou díky vylepšenému přenosu polohy

foto

28. 1. 2021

Aplikace záchranka - víte, že vám může zachránit život?

Jak vznikla aplikace Záchranka? Jakým výzvám jsme zpočátku čelili? Jak jsme aplikaci vylepšili v roce 2020 a co plánujeme do budoucna? Přečtěte si článek pro BOZP Fórum.

 

foto

31. 12. 2020

Co se nám letos povedlo a co plánujeme v příštím roce?

Rok 2020 ukázal, že zdraví je skutečně to nejdůležitější, co máme. Svět se v mnoha ohledech zastavil, ale my jsme pracovali na plné obrátky. A pokračujeme v tom i nadále, už teď testujeme novinky, kterými vylepšíme #zachrankaapp v příštím roce. 

foto

6. 11. 2020

Tisková zpráva: Data za videopřenos na linku 155 jsou u Vodafonu zdarma

Uživatelé aplikace Záchranka se takřka okamžitě po představení videopřenosů dotazovali na to, jak to bude s daty, která videohovor v rámci spojení se záchrannou službou spotřebuje. I když se jedná o jednotky MB a náročnost video přenosu je podobná zhlédnutí krátkého videa na YouTube, jsme velmi rádi,  že se volajícím na linku 155 díky Vodafone Passu nebudou přenesená data účtovat z datového balíčku.

foto

3. 11. 2020

Přeshraniční spolupráce záchranných služeb mezi Rakouskem a Českou republikou

Rozhovor se Siegfriedem Weinertem MSc. ze společnosti NOTRUF NÖ GMBH

foto

23. 9. 2020

Neslyšící a aplikace Záchranka

Jak aplikace Záchranka pomáhá neslyšícím? 

foto

17. 9. 2020

Tisková zpráva: Karlovy Vary se přidávají k systému digitálního varování obyvatel v krizových situacích pomocí aplikace Záchranka

Karlovy Vary zlepšují komunikaci s obyvateli v krizových situacích. Stejně jako Praha, Plzeň nebo Brno spojují síly s hojně využívanou aplikací Záchranka. Obyvatelé krajského města, kteří si aplikaci bezplatně instalují, skrze ni mohou dostávat varovná hlášení o vážných událostech na území města.  

foto

9. 9. 2020

Videopřenosy z místa nehody: aplikace Záchranka dostala oči záchranářů k volajícím o pomoc

Aplikace Záchranka, která funguje od roku 2016, přichází s další revoluční změnou v tísňovém volání na linku 155. V duchu svého motta Tísňové volání nové generace spouští díky podpoře Nadace Vodafone a Ministerstva zdravotnictví ČR jako první v Evropě videopřenosy mezi člověkem v nouzi a zdravotnickou záchrannou službou.

 

foto

30. 7. 2020

ČT: Nová aplikace Horská záchranná služba od tvůrců Záchranky

Reportáž České televize o turismu v Tatrách a nové aplikaci Horská záchranná služba, která od července 2020 pomáhá horským záchranářům na Slovensku.

foto

29. 7. 2020

Nová aplikace od tvůrců Záchranky pro slovenské sousedy

Tvůrci aplikace Záchranka v čele s Filipem Maleňákem vytvořili novou aplikaci pro Horskou záchrannou službu Slovenska. K dispozici je nejenom slovenským, ale i českým turistům, kteří míří na slovenské hory.

foto

24. 7. 2020

Deník: Nehoda na kole, cyklista si přivolal pomoc aplikací Záchranka

Pád, náraz do stromu a zraněná ruka. Tak ve čtvrtek kolem sedmé večer skončila jízda muže na kole v nepřístupném terénu nedaleko Adamova. Zraněný cyklista si přes aplikaci Záchranka přivolal pomoc.

foto

11. 2. 2020

V Česku aplikaci Záchranka nově doplní i technologie AML

V České republice začne fungovat AML (advanced mobile location), funkce telefonu umožňující automatickou lokalizaci volajícího na tísňovou linku. Jakým způsobem tato technologie obohatí aplikaci Záchranka a proč je dobré využívat aplikaci i nadále? 

 

3. 2. 2020

Vánoční dárek od Vodafone Business: 290 000 Kč na přenos videa z místa nehody

Už delší dobu přemýšlíme o tom, jak přenést oči záchranáře přímo na místo nehody. Po čase stráveném na vývoji jsme se rozhodli tuto revoluční funkcionalitu letos uvést do chodu. A když nám Vodafone Business věnoval jako vánoční dárek 290 000, bylo jasné, k čemu darované peníze využijeme.

foto

23. 1. 2020

Události ČT: Příběh aplikace Záchranka

Začalo to bakalářskou prací a teď je z toho projekt, který pomáhá zachraňovat životy. Aplikaci Záchranka má v Česku staženou už víc než 1 milion lidí. Začala fungovat i v Maďarsku.

foto

23. 1. 2020

Tisková zpráva: Aplikace Záchranka rozšiřuje oblast působnosti, nově funguje i v Maďarsku

Aplikace Záchranka, kterou má už více než 1 150 000 uživatelů, opět překračuje hranice. Díky partnerství s Nadací Vodafone se podařilo domluvit spolupráci i s maďarskými záchranáři. Češi a Češky tak po přejetí hranic Maďarska nemusejí mít obavy z komunikační bariéry v případě nouze. 

foto

30. 10. 2019

Brno se přidává do systému digitálního varování obyvatel v krizových situacích pomocí aplikace Záchranka

Obyvatelé moravské metropole, kteří mají ve svém telefonu aplikaci Záchranka, nebo si ji bezplatně instalují, mohou skrze ni dostávat varovná hlášení o vážných událostech na území Brna. Jde o situace, které mají přímý dopad na zdraví obyvatel. Tedy např. požár velkého rozsahu, znečištění vzduchu či pitné vody, chemická havárie aj. 

 

foto

25. 9. 2019

Události v regionech Praha: Systém varování v krizových situacích

Plzeň od 24. 9. 2019 spouští nový systém varování občanů při nečekaných krizových událostech - informovat bude přes aplikaci Záchranka.

foto

24. 9. 2019

Tisková zpráva:Plzeň zlepšila systém informování obyvatel v krizových situacích, je součástí aplikace Záchranka

Město Plzeň učinilo další krok ke zlepšení komunikace s obyvateli v rámci krizových situací. Od poloviny září se propojilo s oblíbenou a hojně využívanou aplikací Záchranka. Lidé, kteří mají aplikaci provázanou s integrovaným záchranným systémem ve svých telefonech nainstalovanou, nebo si ji nově stáhnou, mohou skrze ni dostávat varovná hlášení o vážných událostech na území města Plzně.

foto

11. 9. 2019

Aplikace Záchranka podporuje preventivní program Je to infarkt

V České republice zemře ročně 50 000 lidí na onemocnění srdce a cév. Nejčastěji na akutní srdeční infarkt. Pojďme to společně změnit tím, že včas rozpoznáme příznaky. 

foto

24. 7. 2019

Jeden klik k záchraně života. Česká aplikace Záchranka slaví milion uživatelů

Co začalo jako bakalářská práce jednoho nadaného studenta biomedicínské techniky na VUT v Brně, dnes zachraňuje lidské životy. Mobilní aplikace Záchranka, kterou vytvořil osmadvacetiletý Filip Maleňák, má po třech a půl letech od svého spuštění milion uživatelů.
 
foto

16. 7. 2019

Aplikaci Záchranka má už 1 000 000 uživatelů, letos začne fungovat i v Maďarsku

Aplikace Záchranka, oficiální aplikace Zdravotnických záchranných služeb ČR, Horské služby ČR a Vodní záchranné služby ČČK, má po třech a půl letech od spuštění milionu uživatelů. Tohoto milníku dosáhla i díky podpoře profesionálů z řad záchranných složek, ambasadorů a veřejnosti, v neposlední řadě díky Nadaci Vodafone, která již třetím rokem celý neziskový projekt financuje. Každý den přes aplikaci volá o pomoc cca 50 lidí v nouzi a za celou dobu už na základě volání z aplikace vyjeli záchranáři více než 30 000 ×. 

foto

16. 5. 2019

Mobilní aplikace Záchranka už pomohla ve třiceti tisících případech

Před třemi lety se z původní bakalářské práce stala aplikace, která zachraňuje životy. A to nejen po celé České republice, ale i na slovenských horách, v Rakousku a zanedlouho i v Maďarsku. Kromě rozšiřování se do dalších států má ale Filip Maleňák, zakladatel a ředitel aplikace Záchranka, ještě další plány.

 
foto

15. 5. 2019

Tisková zpráva: Praha začne využívat aplikaci Záchranka pro rychlé varování občanů

Aplikace Záchranka bude nyní na území Prahy upozorňovat na nenadálé krizové situace, které by mohly ovlivnit zdraví tamních obyvatel. Bude tak fungovat i jako jedna z cest tzv. reverzní tísňové linky. Spuštění systému je symbolicky na den záchranné služby 15. května.

 

Generální partner projektu

  • Nadace vodafone

Partneři projektu

  • Česká pojišťovna
  • Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
  • Oracle