foto

29. 6. 2022

Aplikace slovenské Horské záchranné služby představila novinky

Horská záchranná služba (HZS), v úterý 28. června 2022, na tiskové konferenci, která se konala na Skalnatém plese, hodnotila úrazovost v horách za uplynulé období, a také informovala, jak si bezpečně bez úrazu a nehod užít letní sezónu na horách. Dalšími tématy konference byly – aplikace HZS a její nové funkcionality.

foto

13. 5. 2022

Aplikace Záchranka je nově dostupná v ukrajinštině a vietnamštině

Dvě nové jazykové verze aplikace Záchranka vznikly ve spolupráci s ukrajinskou a vietnamskou komunitou. Cílem je zjednodušit komunikaci s operátory linky 155 pro občany těchto národností žijících na území České republiky. Dostupné jsou od 13. května. Aplikaci Záchranka mají v mobilním telefonu téměř dva miliony uživatelů a záchranné služby přijaly již na sto tisíc tísňových výzev z aplikace. Kromě České republiky funguje i v dalších třech evropských zemích.

foto

8. 3. 2022

Aplikace Záchranka oslavila 6. narozeniny

Aplikace Záchranka, kterou si do svého telefonu stáhlo více než 1 900 000 uživatelů, slaví 8. března 2022 šesté narozeniny. Během šesti let fungování se podařilo rozšířit nabídku funkcí a služeb například o varovná upozornění, databázi AED nebo možnost videopřenosu z místa události. Jejím prostřednictvím si od spuštění v roce 2016 přivolalo pomoc více než 90 000 uživatelů. Letos se pak díky podpoře Nadace Vodafone rozšíří i do Německa.

foto

24. 1. 2022

O aplikaci Záchranka s Filipem Maleňákem a Lucií Výbornou

Hostem Lucie Výborné byl 18. ledna Filip Maleňák, autor aplikace Záchranka. Povídali si o tom, jak se nápad na aplikaci zrodil, jak funguje a co je v ní nového. Poslechněte si celý rozhovor! 

foto

7. 12. 2021

Horská služba zahájila zimní sezonu a radí mít stáhnutou aplikaci Záchranka

V pátek odstartovala lyžařská sezóna ve Skiresortu Černá hora-Pec v Krkonoších a další střediska budou následovat. Připravena na zimu je proto už i Horská služba ČR. Ve službě bude mít 130 vlastních zaměstnanců, které doplní dalších více než 350 dobrovolných členů. Sloužit budou na 56 stanicích a 21 služebnách.

foto

26. 11. 2021

Aplikace Záchranka získala Křišťálovou lupu

V letošním ročníku ankety Křišťálová lupa se aplikaci podařilo obhájit vítězství z roku 2019. Již podruhé jsme získali cenu České televize v kategorii "Veřejně prospěšná služba". Ocenění si moc vážíme a gratulujeme všem ostatním vítězům. 

foto

14. 7. 2021

Tisková zpráva: Elektronická kniha túr pomůže k rychlejší záchraně

Od poloviny července 2021 přicházíme s rozšířeným modulem Horské služby a novinkou určenou zejména pro turisty. Elektronická kniha túr umožní na profilu zadat naplánovanou trasu a v případě, že uživatel do cíle nedorazí ve stanovenou dobu, aplikace odešle upozornění Horské službě.

foto

23. 2. 2021

Tisková zpráva: Aplikace Záchranka představuje vylepšení pro Horskou službu

Turisté budou moct poslat záchranářům Horské služby fotku z místa události, záchranáři je snáze najdou díky vylepšenému přenosu polohy

foto

28. 1. 2021

Aplikace záchranka - víte, že vám může zachránit život?

Jak vznikla aplikace Záchranka? Jakým výzvám jsme zpočátku čelili? Jak jsme aplikaci vylepšili v roce 2020 a co plánujeme do budoucna? Přečtěte si článek pro BOZP Fórum.

 

foto

31. 12. 2020

Co se nám letos povedlo a co plánujeme v příštím roce?

Rok 2020 ukázal, že zdraví je skutečně to nejdůležitější, co máme. Svět se v mnoha ohledech zastavil, ale my jsme pracovali na plné obrátky. A pokračujeme v tom i nadále, už teď testujeme novinky, kterými vylepšíme #zachrankaapp v příštím roce. 

foto

6. 11. 2020

Tisková zpráva: Data za videopřenos na linku 155 jsou u Vodafonu zdarma

Uživatelé aplikace Záchranka se takřka okamžitě po představení videopřenosů dotazovali na to, jak to bude s daty, která videohovor v rámci spojení se záchrannou službou spotřebuje. I když se jedná o jednotky MB a náročnost video přenosu je podobná zhlédnutí krátkého videa na YouTube, jsme velmi rádi,  že se volajícím na linku 155 díky Vodafone Passu nebudou přenesená data účtovat z datového balíčku.

foto

3. 11. 2020

Přeshraniční spolupráce záchranných služeb mezi Rakouskem a Českou republikou

Rozhovor se Siegfriedem Weinertem MSc. ze společnosti NOTRUF NÖ GMBH

foto

23. 9. 2020

Neslyšící a aplikace Záchranka

Jak aplikace Záchranka pomáhá neslyšícím? 

foto

17. 9. 2020

Tisková zpráva: Karlovy Vary se přidávají k systému digitálního varování obyvatel v krizových situacích pomocí aplikace Záchranka

Karlovy Vary zlepšují komunikaci s obyvateli v krizových situacích. Stejně jako Praha, Plzeň nebo Brno spojují síly s hojně využívanou aplikací Záchranka. Obyvatelé krajského města, kteří si aplikaci bezplatně instalují, skrze ni mohou dostávat varovná hlášení o vážných událostech na území města.  

foto

9. 9. 2020

Videopřenosy z místa nehody: aplikace Záchranka dostala oči záchranářů k volajícím o pomoc

Aplikace Záchranka, která funguje od roku 2016, přichází s další revoluční změnou v tísňovém volání na linku 155. V duchu svého motta Tísňové volání nové generace spouští díky podpoře Nadace Vodafone a Ministerstva zdravotnictví ČR jako první v Evropě videopřenosy mezi člověkem v nouzi a zdravotnickou záchrannou službou.

 

foto

30. 7. 2020

ČT: Nová aplikace Horská záchranná služba od tvůrců Záchranky

Reportáž České televize o turismu v Tatrách a nové aplikaci Horská záchranná služba, která od července 2020 pomáhá horským záchranářům na Slovensku.

foto

29. 7. 2020

Nová aplikace od tvůrců Záchranky pro slovenské sousedy

Tvůrci aplikace Záchranka v čele s Filipem Maleňákem vytvořili novou aplikaci pro Horskou záchrannou službu Slovenska. K dispozici je nejenom slovenským, ale i českým turistům, kteří míří na slovenské hory.

foto

24. 7. 2020

Deník: Nehoda na kole, cyklista si přivolal pomoc aplikací Záchranka

Pád, náraz do stromu a zraněná ruka. Tak ve čtvrtek kolem sedmé večer skončila jízda muže na kole v nepřístupném terénu nedaleko Adamova. Zraněný cyklista si přes aplikaci Záchranka přivolal pomoc.

foto

11. 2. 2020

V Česku aplikaci Záchranka nově doplní i technologie AML

V České republice začne fungovat AML (advanced mobile location), funkce telefonu umožňující automatickou lokalizaci volajícího na tísňovou linku. Jakým způsobem tato technologie obohatí aplikaci Záchranka a proč je dobré využívat aplikaci i nadále? 

 

3. 2. 2020

Vánoční dárek od Vodafone Business: 290 000 Kč na přenos videa z místa nehody

Už delší dobu přemýšlíme o tom, jak přenést oči záchranáře přímo na místo nehody. Po čase stráveném na vývoji jsme se rozhodli tuto revoluční funkcionalitu letos uvést do chodu. A když nám Vodafone Business věnoval jako vánoční dárek 290 000, bylo jasné, k čemu darované peníze využijeme.

foto

23. 1. 2020

Události ČT: Příběh aplikace Záchranka

Začalo to bakalářskou prací a teď je z toho projekt, který pomáhá zachraňovat životy. Aplikaci Záchranka má v Česku staženou už víc než 1 milion lidí. Začala fungovat i v Maďarsku.

foto

23. 1. 2020

Tisková zpráva: Aplikace Záchranka rozšiřuje oblast působnosti, nově funguje i v Maďarsku

Aplikace Záchranka, kterou má už více než 1 150 000 uživatelů, opět překračuje hranice. Díky partnerství s Nadací Vodafone se podařilo domluvit spolupráci i s maďarskými záchranáři. Češi a Češky tak po přejetí hranic Maďarska nemusejí mít obavy z komunikační bariéry v případě nouze. 

foto

30. 10. 2019

Brno se přidává do systému digitálního varování obyvatel v krizových situacích pomocí aplikace Záchranka

Obyvatelé moravské metropole, kteří mají ve svém telefonu aplikaci Záchranka, nebo si ji bezplatně instalují, mohou skrze ni dostávat varovná hlášení o vážných událostech na území Brna. Jde o situace, které mají přímý dopad na zdraví obyvatel. Tedy např. požár velkého rozsahu, znečištění vzduchu či pitné vody, chemická havárie aj. 

 

foto

25. 9. 2019

Události v regionech Praha: Systém varování v krizových situacích

Plzeň od 24. 9. 2019 spouští nový systém varování občanů při nečekaných krizových událostech - informovat bude přes aplikaci Záchranka.

foto

24. 9. 2019

Tisková zpráva:Plzeň zlepšila systém informování obyvatel v krizových situacích, je součástí aplikace Záchranka

Město Plzeň učinilo další krok ke zlepšení komunikace s obyvateli v rámci krizových situací. Od poloviny září se propojilo s oblíbenou a hojně využívanou aplikací Záchranka. Lidé, kteří mají aplikaci provázanou s integrovaným záchranným systémem ve svých telefonech nainstalovanou, nebo si ji nově stáhnou, mohou skrze ni dostávat varovná hlášení o vážných událostech na území města Plzně.

Generální partner projektu

  • Nadace vodafone

Partneři projektu

  • Česká pojišťovna
  • Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje
  • Oracle