Podpořte aplikaci Záchranka

Pomohla Vám či Vašim blízkým aplikace Záchranka? Nyní můžete pomoci Vy jí. Aplikaci provozuje pro všechny zdarma nezisková organizace Aplikace Záchranka, z.ú., ve spolupráci s partnery a zdravotnickými záchrannými službami. Zrychlujeme vyslání pomoci pozemní, letecké, horské i vodní záchranné služby po celém Česku, v celém Rakousku a Maďarsku a na slovenských horách. Pomozte nám systém dále vyvíjet a vylepšovat.

Chci přispět
Kontaktní údaje

Na co přispívám

Funkce „Strážný anděl“

V rámci Elektronické knihy túr je možné vyplnit trasu výletu, ale pouze v textové podobě bez vazby na polohu uživatele. Funkce „Strážný anděl“ umožní uživateli cílené zapnutí detekce pohybu po zvolenou dobu. „Strážného anděla" bude možné aktivovat jak v rámci hlavního modulu (mimo oblast hor), tak v rámci aktivní túry na horách. Přibližná poloha uživatele bude zaznamenána i při minimalizaci aplikace. V případě tísňové situace tak bude možné ze strany záchranných složek vyvolat informaci o poslední známé poloze uživatele. Aktuální pohyb bude možné ze strany uživatele sdílet také s vybranými kontakty. Funkce bude dostupná i při cestě na Slovensko.

Zmapování defibrilátorů AED v Česku pro jejich využití záchrannou službou v nouzi

Nové funkce aplikace

  • Vylepšení technologie videopřenosu 
  • Vylepšení modulu První pomoc 
  • Rozšíření databáze bodů zájmu
  • Načtení kartičky pojištěnce

To jsou jen některá z plánovaných vylepšení. Jaká jsou ta další?

Příběhy zachráněných

Lyžař v Dolní Moravě srazil 14letou snowboardistku. Dívka skončila ve nemocnici

Horská služba musela se startem lyžařské sezony řešit hned první vážnější zásah na sjezdovce na Dolní Moravě, kde se srazila 14letá snowboardistka a lyžař na modré sjezdovce. Lyžař po karambolu odešel pouze otřesen. Mladou snowboardistku musela ale odvážet záchranka do nemocnice.

O aplikaci Záchranka s Filipem Maleňákem a Lucií Výbornou

Hostem Lucie Výborné byl 18. ledna Filip Maleňák, autor aplikace Záchranka. Povídali si o tom, jak se nápad na aplikaci zrodil, jak funguje a co je v ní nového. Poslechněte si celý rozhovor! 

Záchrana paraglidistky v Krkonoších

V pátek odpoledne horští záchranáři v Krkonoších pomáhali uvázlé paraglidistce, která nezvládla let pod Černou horou. Žena spadla do korun stromů. Její pád viděli další letci a zahltili komunikační kanály horské služby. Paraglidistka se při nehodě nezranila.