Podpořte aplikaci Záchranka

Pomohla Vám či Vašim blízkým aplikace Záchranka? Nyní můžete pomoci Vy jí. Aplikaci provozuje pro všechny zdarma nezisková organizace Aplikace Záchranka, z.ú., ve spolupráci s partnery a zdravotnickými záchrannými službami. Zrychlujeme vyslání pomoci pozemní, letecké, horské i vodní záchranné služby po celém Česku, v celém Rakousku a Maďarsku a na slovenských horách. Pomozte nám systém dále vyvíjet a vylepšovat.

Chci přispět
Kontaktní údaje

Na co přispívám

Ovládání aplikace hlasem

Připravujeme podporu Google asistenta a Apple Siri pro aktivaci aplikace Záchranka pomocí hlasu. Když se dostanete do situace, kdy nebude schopni tlačítko stisknout, bude možné na telefon promluvit.

Zmapování defibrilátorů AED v Česku pro jejich využití záchrannou službou v nouzi

Nové funkce aplikace

  • Vylepšení systému videohovorů na linku 155
  • Podpora Android Wear

To jsou jen některá z plánovaných vylepšení. Jaká jsou ta další?

Příběhy zachráněných

O aplikaci Záchranka s Filipem Maleňákem a Lucií Výbornou

Hostem Lucie Výborné byl 18. ledna Filip Maleňák, autor aplikace Záchranka. Povídali si o tom, jak se nápad na aplikaci zrodil, jak funguje a co je v ní nového. Poslechněte si celý rozhovor! 

Záchrana paraglidistky v Krkonoších

V pátek odpoledne horští záchranáři v Krkonoších pomáhali uvázlé paraglidistce, která nezvládla let pod Černou horou. Žena spadla do korun stromů. Její pád viděli další letci a zahltili komunikační kanály horské služby. Paraglidistka se při nehodě nezranila.  

Jste v karanténě nebo covid pozitivní? Zapište si to do aplikace Záchranka