foto

Záchrana paraglidistky v Krkonoších

„Hned od počátku nám záchranu uvázlé ženy komplikoval fakt, že na naši tísňovou linku po jejím pádu neustále volali další a další paraglidisté, kteří byli svědky nehody. Pochopitelně se snažili přivolat pomoc, ale v podstatě nám úplně zahltili komunikační kanály,“ popsal Filip Bejdák, zasahující člen Horské služby Krkonoše. 

Jednatřicetiletá žena spadla do stromů před půl čtvrtou. Horská služba dostala výzvu přes aplikaci Záchranka. Zasahující záchranáři po příjezdu na místo zjistili, že žena byla asi deset metrů nad zemí zavěšena mezi dvěma stromy.  „Přístup k ní byl velice obtížný a vypadalo to, že její evakuace bude značně náročná. Proto jsme povolali další posily z naší stanice v Peci pod Sněžkou. Pak jsme pomocí lanové techniky zahájili výstup k uvázlé ženě a její zajištění před transportem na zem,“ uvedl Bejdák. 

Žena byla bez zranění, záchranáři ji dostali dolů bez problémů. A poté se pustili do vyproštění jejího padáku. „Ten byl v korunách obou stromů velice zamotaný. Přesto se jim nakonec podařilo jej vyprostit a bez poškození předat majitelce,“ doplnil Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše.  

Paraglidistku záchranáři nemuseli nikam transportovat. 


 

Zdroj: iDNES

 

 

Generální partner projektu

  • Nadace vodafone

Partneři projektu

  • Česká pojišťovna
  • JMK
  • PAK
  • Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje