Aplikace Záchranka pomohla při infarktu

Aplikace Záchranka má za sebou přes 320 000 stažení, každý den s ní přivolá v krizových situacích pomoc okolo 40 lidí, a mnohokrát byla označena za jednu z nejužitečnějších aplikací.

Každé další stažení, každé ocenění i každá kladná uživatelská recenze dělají týmu Záchranky velkou radost, ale ani to se zdaleka nevyrovná situacím, kdy se k nám dostane reálný příběh, jak Záchranka pomohla v konkrétní situaci. Každý z příběhů je důkazem, že aplikace má smysl a že se vyplatí neustále pracovat na jejím dalším zdokonalování.

Jedním z takových příběhů je případ pana Zdenka, kterému, jak sám uvedl, aplikace pomohla zachránit život. Pan Zdenek dostal infarkt, a v takovém stavu si nemohl ani vzpomenout na číslo záchranky, natož vytočit tísňovou linku. Naštěstí však měl v telefonu staženou aplikaci Záchranka, kde stačilo stisknout červené tlačítko. Přestože pan Zdenek téměř nemohl dýchat, brněl ho jazyk a nemohl se vyjádřit, na tísňové lince ihned poznali, že se jedná o infarkt, a vyslali rychlou pomoc.

Díky perfektní spolupráci všech zúčastněných se k nemocnému včas dostala pomoc a vše dobře dopadlo.

Panu Zdenkovi děkujeme za skvělou zprávu a přejeme pevné zdraví. A pokud máte i vy s aplikací jakoukoliv zkušenost, budeme rádi, když se s námi podělíte.

 

Generální partner projektu

Partneři projektu