foto

26. 1. 2023

Zásah horské služby na Sněžníku, zraněná si zavolala pomoc přes aplikace Záchranka

 

Šlo o zranění kolene, které nedovolovalo mladé ženě pokračovat v cestě. Naprosto správně a příkladně se bez dalšího váhání obrátila na Horskou službu a my jsme ihned po rychlé lokalizaci vyrazili na místo,“ informoval zasahující záchranář Miroslav Černý s pochvalou. Žena zavolala Horskou službu pomocí aplikace Záchranka. 

Zraněná byla součástí skupiny žen, které vyrazily z Dolní Moravy na Kralický Sněžník a zpět. Ke zranění došlo na zpáteční cestě do penzionu. Pro raněnou vyjel dvoučlenný tým záchranářů na čtyřkolce vybavené sněžnými pásy a saněmi.

Na místě jsme ženu prohlédli. Akutní ošetření nebylo nutné a po připásání raněné do bezpečné polohy na saních jsme ji transportovali do asi 7 kilometrů vzdáleného penzionu, odkud ji její společnice pak převezli autem k ošetření do zdravotnického zařízení. Jednalo se o relativně snadný zásah. K jeho hladkému průběhu ale zásadně přispěla sama zraněné žena, která měla nainstalovanou aplikaci Záchranka. Ta umí zásah zrychlit i o desítky minut,“ uzavřel záchranář Miroslav Černý.

 

Zdroj: Olomoucký report 

Generální partner projektu

Partneři projektu