3. 2. 2020

Vánoční dárek od Vodafone Business: 290 000 Kč na přenos videa z místa nehody

Už delší dobu přemýšlíme o tom, jak přenést oči záchranáře přímo na místo nehody. Po čase stráveném na vývoji jsme se rozhodli tuto revoluční funkcionalitu letos uvést do chodu. A když nám Vodafone Business věnoval jako vánoční dárek 290 000, bylo jasné, k čemu darované peníze využijeme.

Vánoce už jsou sice několik týdnů za námi, i tak ale na aplikaci Záchranka, kterou již 4 roky podporuje Nadace Vodafone, čekal na začátku roku 2020 ještě jeden nerozbalený dárek. A to finanční podpora ve výši 290 000 Kč, kterou nám věnovali zaměstnanci a zákazníci Vodafone Business. „Před Vánoci jsme se zamýšleli nad tím, čím obdarujeme naše firemní zákazníky. Rozhodli jsme se, že letos našim i jejich jménem obdarujeme ty, kteří v životě neměli takové štěstí, a to prostřednictvím příspěvku neziskové organizaci. Řekli jsme si, že darujeme 1000 Kč za každého z 290 zaměstnanců Vodafone Business, kteří se po celý rok starají právě o naše firemní zákazníky. A byli to právě oni, zákazníci, kdo rozhodli, komu peníze nakonec půjdou. Aplikace Záchranka nakonec zvítězila,“ uvedla za Vodafone Business Adéla Zelíková a dodala: „Doufáme, že náš příspěvek pomůže rozvoji aplikace tak, aby se podařilo pomoci zachránit ještě více lidských životů.

Aplikace Záchranka věnované peníze využije, jak už bylo zmíněno, právě na implementaci přenosu obrazu z místa nehody. „Máme už hotovou zkušební verzi, kterou aktuálně testujeme. Když půjde vše podle plánů, představíme tuto novinku ještě letos,“ upřesnil autor aplikace Filip Maleňák. Pokud operátor či operátorka tísňové linky uzná za vhodné, bude moci aktivovat po dohodě s volajícím skrze aplikaci Záchranka video přenos. Záchranářům se tak otevře nový rozměr tísňového hovoru – člověku v nouzi budou moci ještě přesněji poradit s první pomocí, neboť se nebudou muset spoléhat pouze na popis poranění, který může být v krizových situacích pod vlivem šoku či stresu zavádějící.

Zásadní inovace tak opět umožní efektivnější přednemocniční neodkladnou péči. Hlavní roli budou ale i nadále hrát operátoři a operátorky zdravotnického operačního střediska, kteří o využití této funkcionality rozhodnou v individuálních případech sami.

 

Generální partner projektu

  • Nadace vodafone

Partneři projektu

  • Česká pojišťovna
  • JMK
  • Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje