Mapa AED

Mobilní AED
Stacionární AED

Nahlásit nové AED

Víte o dalších AED ve svém okolí? Zašlete nám podrobnosti a pomozte tak rozšířit databázi.

Po zadání informací budete kontaktováni zdravotnickou záchrannou službou pro ověření zadaných údajů a funkčnosti přístroje. Následně bude AED zařazen do celostátní databáze!

Tato informace není veřejná. Kód bude sdělen pouze v případě záchranné akce na lince 155.
Fotografie AED
Odpovědná osoba za AED
Souhlas se zpracováním emailu

Automatizovaný
Externí Defibrilátor

Automatizovaný Externí Defibrilátor (AED) je přístroj, který, pokud je dostupný, tvoří nedílnou součást základní neodkladné resuscitace.

AED je mikroprocesorem řízený přístroj, který mohou obsluhovat jak nevyškolení, tak trénovaní zachránci. Po zapnutí přístroje se zachránce okamžitě řídí hlasovou a obrazovou nápovědou.

V čase srdeční zástavy je řada osob postižena život ohrožující poruchou srdečního rytmu – komorovou fibrilací. Prostřednictvím AED je možné dodat kontrolovaný elektrický výboj nazývaný defibrilace, který může obnovit normální srdeční rytmus.

Pokud je defibrilace provedena 3-5 minut od náhlého kolapsu, zvyšuje se pravděpodobnost obnovení srdečního oběhu na 50-75 %. Veřejný přístup k AED tak představuje šanci časného provedení defibrilace před příjezdem záchranné služby.

Mobilní aplikace Záchranka a tento webový portál nabízí ucelenou databázi všech veřejně dostupných defibrilátorů v České republice, které využívá i zdravotnická záchranná služba (ZZS). Tato platforma umožňuje vyhledávat nejbližší dostupný AED a dále rozšiřovat jejich databázi. V případě pozorovaného kolapsu postiženého je operátor ZZS na základě znalosti polohy pacienta schopen zajistit rychlou dostupnost přístroje AED.

Zvažujete, že byste zakoupili AED přístroj? Ozvěte se nám na info@zachrankaapp.cz, rádi Vám doporučíme takový, který bude plně odpovídat Vašim požadavkům. 

AED

Jak postupovat?

Krajské projekty

Tento portál spolupracuje také s krajskými projekty rozmístění AED.

Chráníme to nejcenější AED v Brně

Partneři národní databáze AED

Generální partner projektu

  • Nadace vodafone

Partneři projektu

  • Česká pojišťovna
  • JMK
  • PAK
  • Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje