foto

14. 12. 2022

Lyžař v Dolní Moravě srazil 14letou snowboardistku. Dívka skončila ve nemocnici

„Výzva nám přišla kolem 10 hodin dopoledne z aplikace Záchranka. Zatímco lyžař byl po srážce jen lehce otřesen, snowboardistka měla pohmožděnou krční páteř a podezření na otřes mozku. Na místě jsme ji zběžně vyšetřili, nasadili krční límec a ve vakuové matraci transportovali za čtyřkolkou ze sjezdovky,“ popsal zasahující záchranář Horské služby Miroslav Černý.

Černý dodal, že mezitím dorazila do střediska sanitka zdravotnické záchranné služby z Červené Vody. Zraněnou ženu opět vyšetřila, poskytla základní medikaci a odvezla na další ošetření do nemocnice v Ústí nad Orlicí.

Se sobotním dnem se rozjela většina sjezdovek prakticky na všech horách v Česku a upraveny jsou první desítky kilometrů běžkařských tratí. V souvislosti se začátkem sezóny tak musela Horská služba řešit i první úrazy na sněhu.

„Většina dnešních zásahů už byla na sněhu. Mimo úrazů na sjezdovkách jsme ještě těsně před zahájením lyžařské sezóny řešili v Krkonoších i několik evakuací z hřebenů hor,“ řekl mluvčí Horské služby Marek Fryš.

ZDROJ: iDnes

Zdroj fotografie: Horská služba ČR

Generální partner projektu

Partneři projektu