portret

MUDr. Ondřej Franěk

Správná lokalizace události je pro úspěšný zásah záchranné služby klíčová. V posledních letech prodělala operační střediska záchranky generační obměnu používaných technologií včetně implementace digitálního mapového prostředí, ale lokalizace událostí ve volném terénu stále zůstává závislá převážně na schopnosti volajícího popsat, kde se nachází. Aplikace Záchranka, která je schopná místo události přesně lokalizovat a tuto informaci spolu s tísňovým volání předat na příslušné operační středisko, představuje vzácně smysluplné využití moderních technologií ve prospěch postižených a bez nadsázky může velmi zásadně přispět k záchraně lidského života.  

portret

Mgr. Jiří Brožek

Sami dobře ze své práce horských záchranářů víme, jaký je problém zjistit přesné místo volajícího v terénu, je-li pod tlakem událostí, ať se jedná o zbloudění či zranění. Jestliže aplikace ukáže místo volajícího, je to veliké plus pro následnou záchranu a pomoc. Velmi to zkrátí čas pro poskytnutí nutné pomoci na místě.

portret

Ing. Ivana Buriánková

Česká pojišťovna dlouhodobě podporuje řadu aktivit v oblasti společenské odpovědnosti. Soustředíme se na projekty, které mají skutečně smysl a pomáhají lidem v nouzi. Z tohoto důvodu pro nás byla podpora vývoje aplikace Záchranka přirozenou volbou a stali jsme se jejím hlavním partnerem. Aplikace Záchranka je významný a bezesporu velmi užitečný projekt. Věřím, že v případě nouze bude důležitým pomocníkem jak pro volající, tak pro záchranáře.

portret

Zdeněk Martinec, předseda správní rady Nadace Vodafone

Aplikace Záchranka přináší chytré volání do oblasti, kde skutečně jde o zdraví, a často i o život. Využívá k tomu plně potenciálu mobilních technologií, které rychle a funkčně propojují ty nejdůležitější aktéry v záchraně lidských životů.

Záchranka je důležitým nástrojem prevence tragických důsledků krizových situací, chceme, aby Záchranka byla součástí běžné výbavy nás všech, ať už vyrážíme na kolo, na lyže, na vodu, na procházku s dětmi nebo každý den do práce.

Nadace Vodafone je hrdým partnerem Aplikace Záchranka.

Pro život