foto

8. 3. 2020

Aplikace Záchranka pomáhá už 4 roky. Letos má v plánu spolupráci s dálniční policií, videopřenos z místa nehody i řešení pro tlačítkový telefon

Aplikace Záchranka oslavila 8. 3. 2020 čtyři roky své činnosti. Do telefonu si ji stáhlo už 1 milion 259 tisíc Čechů a Češek, od spuštění si s ní přivolalo pomoc 46 368 lidí. Díky podpoře Nadace Vodafone, krajů, měst odborné i laické veřejnosti se podařilo z aplikace odesílající polohu člověka v nouzi vytvořit komplexní nástroj k ochraně zdraví a života svých uživatelů.

foto

11. 2. 2020

V Česku aplikaci Záchranka nově doplní i technologie AML

V České republice začne fungovat AML (advanced mobile location), funkce telefonu umožňující automatickou lokalizaci volajícího na tísňovou linku. Jakým způsobem tato technologie obohatí aplikaci Záchranka a proč je dobré využívat aplikaci i nadále? 

 

3. 2. 2020

Vánoční dárek od Vodafone Business: 290 000 Kč na přenos videa z místa nehody

Už delší dobu přemýšlíme o tom, jak přenést oči záchranáře přímo na místo nehody. Po čase stráveném na vývoji jsme se rozhodli tuto revoluční funkcionalitu letos uvést do chodu. A když nám Vodafone Business věnoval jako vánoční dárek 290 000, bylo jasné, k čemu darované peníze využijeme.

foto

23. 1. 2020

Tisková zpráva: Aplikace Záchranka rozšiřuje oblast působnosti, nově funguje i v Maďarsku

Aplikace Záchranka, kterou má už více než 1 150 000 uživatelů, opět překračuje hranice. Díky partnerství s Nadací Vodafone se podařilo domluvit spolupráci i s maďarskými záchranáři. Češi a Češky tak po přejetí hranic Maďarska nemusejí mít obavy z komunikační bariéry v případě nouze. 

foto

23. 1. 2020

Události ČT: Příběh aplikace Záchranka

Začalo to bakalářskou prací a teď je z toho projekt, který pomáhá zachraňovat životy. Aplikaci Záchranka má v Česku staženou už víc než 1 milion lidí. Začala fungovat i v Maďarsku.

foto

30. 10. 2019

Brno se přidává do systému digitálního varování obyvatel v krizových situacích pomocí aplikace Záchranka

Obyvatelé moravské metropole, kteří mají ve svém telefonu aplikaci Záchranka, nebo si ji bezplatně instalují, mohou skrze ni dostávat varovná hlášení o vážných událostech na území Brna. Jde o situace, které mají přímý dopad na zdraví obyvatel. Tedy např. požár velkého rozsahu, znečištění vzduchu či pitné vody, chemická havárie aj. 

 

foto

25. 9. 2019

Události v regionech Praha: Systém varování v krizových situacích

Plzeň od 24. 9. 2019 spouští nový systém varování občanů při nečekaných krizových událostech - informovat bude přes aplikaci Záchranka.

foto

24. 9. 2019

Tisková zpráva:Plzeň zlepšila systém informování obyvatel v krizových situacích, je součástí aplikace Záchranka

Město Plzeň učinilo další krok ke zlepšení komunikace s obyvateli v rámci krizových situací. Od poloviny září se propojilo s oblíbenou a hojně využívanou aplikací Záchranka. Lidé, kteří mají aplikaci provázanou s integrovaným záchranným systémem ve svých telefonech nainstalovanou, nebo si ji nově stáhnou, mohou skrze ni dostávat varovná hlášení o vážných událostech na území města Plzně.

foto

11. 9. 2019

Aplikace Záchranka podporuje preventivní program Je to infarkt

V České republice zemře ročně 50 000 lidí na onemocnění srdce a cév. Nejčastěji na akutní srdeční infarkt. Pojďme to společně změnit tím, že včas rozpoznáme příznaky. 

foto

24. 7. 2019

Jeden klik k záchraně života. Česká aplikace Záchranka slaví milion uživatelů

Co začalo jako bakalářská práce jednoho nadaného studenta biomedicínské techniky na VUT v Brně, dnes zachraňuje lidské životy. Mobilní aplikace Záchranka, kterou vytvořil osmadvacetiletý Filip Maleňák, má po třech a půl letech od svého spuštění milion uživatelů.
 
foto

16. 7. 2019

Aplikaci Záchranka má už 1 000 000 uživatelů, letos začne fungovat i v Maďarsku

Aplikace Záchranka, oficiální aplikace Zdravotnických záchranných služeb ČR, Horské služby ČR a Vodní záchranné služby ČČK, má po třech a půl letech od spuštění milionu uživatelů. Tohoto milníku dosáhla i díky podpoře profesionálů z řad záchranných složek, ambasadorů a veřejnosti, v neposlední řadě díky Nadaci Vodafone, která již třetím rokem celý neziskový projekt financuje. Každý den přes aplikaci volá o pomoc cca 50 lidí v nouzi a za celou dobu už na základě volání z aplikace vyjeli záchranáři více než 30 000 ×. 

foto

16. 5. 2019

Mobilní aplikace Záchranka už pomohla ve třiceti tisících případech

Před třemi lety se z původní bakalářské práce stala aplikace, která zachraňuje životy. A to nejen po celé České republice, ale i na slovenských horách, v Rakousku a zanedlouho i v Maďarsku. Kromě rozšiřování se do dalších států má ale Filip Maleňák, zakladatel a ředitel aplikace Záchranka, ještě další plány.

 
foto

15. 5. 2019

Tisková zpráva: Praha začne využívat aplikaci Záchranka pro rychlé varování občanů

Aplikace Záchranka bude nyní na území Prahy upozorňovat na nenadálé krizové situace, které by mohly ovlivnit zdraví tamních obyvatel. Bude tak fungovat i jako jedna z cest tzv. reverzní tísňové linky. Spuštění systému je symbolicky na den záchranné služby 15. května.

 

foto

24. 4. 2019

Cílem je, aby aplikaci mělo do léta přes 1 000 000 Čechů a Češek

"Cílem je, aby aplikaci mělo do léta přes 1 000 000 Čechů a Češek," řekl Filip Maleňák na Bílou sobotu, když byl hostem Radiožurnálu Patricie Strouhalové. Celý rozhovor najdete v článku.

foto

7. 3. 2019

Tisková zpráva: Aplikace Záchranka slaví tři roky

Loni se napojila na další záchranné složky v Česku i zahraničí, letos přibude Maďarsko. Navíc nabídne dosud nevídané technologie

foto

7. 1. 2019

Aplikace Záchranka pomohla najít skialpinisty v Labském dole

Horská služba v Labském dole zachránila dva muže. Ztratili se v nepřehledném terénu

foto

21. 12. 2018

Tisková zpráva: Záchrana mladíků pod Lysou horou

Příběh jako z vánočního filmu s dobrým koncem prožili v pondělí dva mladí muži z Frýdku Místku. Namísto sportovního zážitku se jejich výstup na Lysou horu stal nepříjemným dobrodružstvím. Po cestě zpět se ztratili a spustili tak velkou pátrací akci.

foto

13. 12. 2018

Události ČT: Aplikace Záchranka už i na slovenských horách

Aplikace Záchranka rozšiřuje své působení - ode dneška bude fungovat i na slovenských horách. Přesnou GPS polohu tak okamžitě odešle místní horské službě.

 

foto

12. 12. 2018

Tisková zpráva: Aplikace Záchranka nově přivolá také slovenskou Horskou záchrannou službu

Aplikace Záchranka, kterou má v mobilních telefonech téměř 800 000 uživatelů, dál rozšiřuje své pole působnosti. Po úspěšném roce, kdy se podařilo integrovat českou Horskou službu, Rakousko a Vodní záchrannou službu ČČK, přichází s další novinkou. Tentokrát se jedná o zapojení slovenské Horské záchranné služby do systému. 

foto

13. 8. 2018

UDÁLOSTI: Aplikace Záchanka pomáhá už i vodním záchranářům

UDÁLOSTI ČT: Vodní záchranáři letos řešili už stovky úrazů nebo náhlých onemocnění. A to nejen na vodě, ale i v blízkém okolí vodních ploch. Nově jim v tom pomáhá taky aplikace Záchranka.

 

foto

9. 8. 2018

Tisková zpráva: Aplikace Záchranka a Vodní záchranná služba ČČK se spojily aneb Další profík do party

Aplikace Záchranka dál rozšiřuje tým profesionálů, se kterými spolupracuje na rychlém poskytnutí pomoci. Zatímco v zimním období se podařilo do aplikace úspěšně integrovat Horskou službu ČR, léto je ve znamení Vodní záchranné služby ČČK.

foto

13. 6. 2018

FORBES: Aplikace Záchranka vyhrála Cenu pro mladé leadery do 30 let - SDGs

FORBES: Z bakalářky mezinárodní projekt. Čech svou aplikací pomáhá zachraňovat životy.

 

 
foto

30. 5. 2018

Tisková zpráva: Buď připraven, zachraň život: aplikace Záchranka spojuje síly se skauty

Aplikace Záchranka a Junák – český skaut chtějí společně šířit osvětu týkající se první pomoci. Ve společné kampani se zaměří na mládež a mladé dospělé, mezi kterými aplikace není ještě dostatečně známá. Smyslem kampaně je upozornit mladé lidi na to, jak je důležité včas podat první pomoc a také přivolat zdravotnickou záchrannou službu. 

foto

14. 4. 2018

UDÁLOSTI: Aplikace Záchranka už i v Rakousku

UDÁLOSTI ČT: Aplikace Záchranka nově funguje taky v celém Rakousku. Pokud si tak budou čeští turisté potřebovat přivolat pomoc, přidržením jediného tlačítka na tak zvaných chytrých telefonech odešlou dispečerům zároveň svou přesnou GPS polohu. Stejně jako v Česku

foto

13. 4. 2018

Tisková zpráva: Aplikací Záchranka si nyní přivoláte pomoc také v Rakousku

  • Jedná se o unikátní propojení tísňového volání pomocí jediné aplikace na území dvou států – České republiky a Rakouska
  • Turisté mířící za hranice své země se nyní budou moct spolehnout na jedinou aplikaci, která jim pomůže doma i v zahraničí
  • Záchranné složky obou zemí budou mít o volajících kompletní informace
foto

31. 3. 2018

Události: Aplikace Záchranka pomáhala na horách

Události ČT - zkušenosti s voláním přes aplikaci Záchranka, která letos poprvé v zimě spojila síly s Horskou službou ČR

foto

8. 3. 2018

Tisková zpráva: Aplikace Záchranka slaví druhé narozeniny

Aplikaci Záchranka si do svého mobilního telefonu k 7. 3. 2018 stáhlo 560 000 uživatelů. Každý den přijímají zdravotnické záchranné služby v České republice zhruba 40 tísňových hovorů z aplikace. Od 8. 3. 2016 to je celkem 18 000 volání z aplikace Záchranka.

foto

14. 2. 2018

Žlutá pohovka: Filip Maleňák a aplikace Záchranka

Jak dlouho funguje aplikace Záchranka? Jaké jsou novinky a co chystáme do budoucna? 

foto

29. 1. 2018

Čeští vývojáři mobilních aplikací patří mezi špičku. K úspěchu je potřeba nápad, technický talent i podnikatelský duch

ČRO: Držitelem titulu Nejlepší mobilní aplikace roku 2016 a několika dalších ocenění je aplikace Záchranka. Podle jejího tvůrce Filipa Maleňáka vznikla na popud záchranářů, kteří mají někdy problém člověka volajícího na linku 155 lokalizovat. 

foto

25. 1. 2018

Aplikace Záchranka se spojuje s Horskou službou ČR

Oficiální aplikace zdravotnické záchranné služby – Záchranka – se stává i aplikací Horské služby České republiky. 

foto

22. 1. 2018

Tisková zpráva: Aplikace Záchranka a Horská služba ČR spojily své síly

Nyní při stisknutí nouzového tlačítka v případě, že se člověk nachází na horách, dochází k odeslání nouzové zprávy s přesnou GPS polohou, stavem baterie a zdravotními informacemi, kontakty na osoby blízké a dalšími údaji, jak na ZZS příslušného kraje, tak všem členům HS v dané oblasti. 

foto

22. 1. 2018

Pomoc na sjezdovce přijede rychleji. Díky programu v chytrém mobilu vás Horská služba hned najde

Seznam.cz: Pomoc pro zraněné lyžaře na sjezdovce nově bude mnohem efektivnější. Když mají nainstalovanou aplikaci Záchranka, odpadne jim složité popisování místa, kde se nacházejí.  

foto

14. 1. 2018

Přenosné defibrilátory zachraňují životy

Díky malým přenosným defibrilátorům rychle roste počet zachráněných životů. Jsou lehké a snadno ovladatelné - stávají se tak už běžnou součástí výbavy hasičských a policejních aut, ale i veřejných budov. Jejich největší seznam najdou uživatelé v aplikaci Záchranka.

foto

21. 12. 2017

Aplikace Záchranka pomáhá i na horách - reportáž ČT

Spojili jsme síly s Horskou službou ČR a bezpečněji bude i na horách. Podívejte se na reportáž Událostí v České televizi

 

foto

29. 11. 2017

Televizní klub neslyšících

Jak přesně funguje aplikace Záchranka pro neslyšící? Přehledně v reportáži České televize.

foto

19. 9. 2017

Musíme si uvědomit, že jsme smrtelní, díky nám vyjela záchranka už tisíckrát

DVTV: Uber pro záchranku neděláme, trvalo dva roky, než jsme tu aplikaci vyvinuli, je to jedno tlačítko, které současně volá a odesílá nouzovou zprávu, server je napojený na záchranky ve všech krajích, říká Filip Maleňák, autor aplikace Záchranka. Dodává, že právě chystají i náramky, které v nouzi zdravotníky přivolají. Aplikaci prý instalují nejvíc lidé kolem 40 let, kteří už vědí, že jsou smrtelní.

foto

31. 8. 2017

Simulovaná nehoda s aplikací Záchranka v reportáži ČT

Aplikace Záchranka ve spolupráci s Nadací Vodafone Česká republika připravila simulovanou dopravní nehodu. Jak to vypdalo se dozvíte v reportáži.

 

foto

31. 7. 2017

Reportáž o aplikaci Záchranka - Události v regionech

Aplikace Záchranka v České televizi.

foto

13. 6. 2017

Rizika letních úrazů - aplikace Záchranka pomáhá

Reportáž ČT o aplikaci Záchranka - proč je nezbytná pro cyklisty a jak pomáhá v terénu?

 

foto

30. 3. 2017

Aplikace pomáhá již rok zachraňovat životy

Aplikace Záchranka oslavila první narozeniny. Za rok svého provozu pomohla více jak 7000 uživatelů přivolat pomoc.

foto

19. 12. 2016

Záchranka pomohla hluchoněmému nemocnému přivolat pomoc.

foto

28. 10. 2016

Spojení pro život, tisková zpráva

S dalším vývojem aplikace pomáhá Nadace Vodafone ČR

foto

30. 8. 2016

Aplikace pomohla v Olomouckém kraji

Aplikace Záchranka výrazně pomohla při nehodě terénního vozidla v Olomouckém kraji.

foto

20. 7. 2016

Aplikace Záchranka pomáhá Vodákům

Vyrážíte na vodu? Nezapomeňte s sebou aplikaci ‪#‎Záchranka‬

foto

6. 6. 2016

Tisková zpráva 2

Mobilní aplikace pomáhá již tři měsíce s přesnou lokalizací pacientů

foto

1. 6. 2016

Aplikace Záchranka pomáhá již 3 měsíce!

Shrnutí toho nejdůležitějšího za 3 měsíce provozu Záchranky v Událostech!

foto

30. 3. 2016

Reportáž Appliště

Představení aplikace Záchranka z pohledu tvůrce a dispečera záchranné služby. Unikátní reportáž vznikla na ZZS Hradec Králové.

foto

29. 3. 2016

Český rozhlas testuje a radí

Český rozhlas testoval aplikaci Záchranka v Ústeckém kraji.

foto

15. 3. 2016

Reportáž TV Morava

Představení aplikace Záchranka na operačním středisku v Olomouci.

 

 

foto

14. 3. 2016

Mobilní aplikace Záchranka ve zpravodajství České televize

Aplikace Záchranka byla v den spuštění prezentována v rámci hlavní zpravodajské relace na České televizi!

foto

10. 3. 2016

Tisková Zpráva

Tisková Zpráva - Nová mobilní aplikace pomůže záchranářům lokalizovat místo nehody.

Pro život